DARUJ HRAČKU 2022


Zdravotně znevýhodnění manažeři Tango Havlíčkův Brod, v.o.s. realizují svůj autorský projekt Daruj hračku od roku 1997.

V letech 1997 a 1998 jej realizovali s prvním soukromým celoplošným rádiem v České republice, Rádiem Alfa.

V letech 1999 – 2014 byl Daruj (Darujte) hračku realizován ve spolupráci s Českým rozhlasem. Zde reakce Tanga Daruj (Darujte) hračku na zprávu Českého rozhlasu ze dne 19.10.2015

Od roku 2011 je přepravním partnerem manažerů na vozíčcích Tango Havlíčkův Brod, v.o.s. a Daruj hračku přepravní společnost GLS-Česká republika, která zajišťuje bezplatnou přepravu splněných přání od dárců do výběrních míst.

V roce 2013 byl, z technických důvodů (dostupnost domény), na žádost Českého rozhlasu, název jemně pozměněn na Darujte hračku. Platné jsou oba názvy.

Od roku 2014 je IT partnerem projektu olomoucká společnost LEKSYS s.r.o., která zajišťuje tvorbu a provoz aplikace databáze dětí / klientů a jejich přání.

V roce 2015 se jedná o již 19. ročník projektu.

Od roku 1997 přinesl projekt radost a užitek 39.296 dětem a klientům ze 129 domovů a zařízení z celé České republiky. I díky Vám, drazí dárci.

Komu je sbírka určena?

Dětem v dětských domovech, ústavech sociální péče (ÚSP) a stacionářích, dětem znevýhodněným fyzicky, mentálně, ale i sociálně.

Jak sbírka probíhá?

V měsíci září a říjnu zkontaktovali ZP manažeři TANGA dětské domovy, domovy pro osoby se zdravotním postižením a další zařízení, kde si každé z dětí nebo klientů namalovalo své dva dárky, které chce pod stromečkem najít. Databáze dětí a klientů, kterým je pomoc určena, je vytvořena právě podle nich.

Text byl převzat z webových stránek www.daruj-hracku.cz